Nawigacja

  • Zawody w tenisie stołowym

    20.02.2014

    W zawodach eliminacyjnych w tenisie stołowym, które odbyły się w styczniu. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Malwina Rzepecka, Izabela Łondka, Karolina Jankowska zadobyła IV miejsce. Chłopcy natomiast reprezentujący naszą szkołę, grający w składzie: Jakub Pielużek, Stanisław Woszkowski, Tomasz Konieczny wywalczyli w turnieju eliminacyjnym II miejsce, awansując tym samym do rozgrywek rejonowych, które odbyły się w Mazewie. Tam zajmując również II miejsce zakwalifikowali się do rozgrywek wojewódzkich, które odbyły się 20 II 2014 r. w Radomsku, gdzie rozgrywało mecze dwanaście najlepszych szkół z województwa Łódzkiego. 

    Po zaciętych i bardzo wyrównanych meczach nasza drużyna chłopców zajęła ostatecznie VII miejsce w województwie.

    Opiekun p. Aleksandra Szałecka.

     

  • Konkurs "Moja własna książka"

    17.12.2013

    W dniu 17 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu szkolnego, dla dzieci przebywających w świetlicy. Konkurs został zorganizowany przez wychowawcę świetlicy panią E. Gajdę przy współpracy z panią E. Skonieczko. Temat konkursu brzmiał następująco: „Moja książka”. Zadaniem uczniów było ozdobienie książki różnymi technikami plastycznymi. Oceniana była głównie estetyka wykonania, oryginalność i pomysłowość. Konkurs rozpatrywany był w III kategoriach: klas I- II, III- IV i V- VI.
    I miejsce oraz pamiątkowe książki otrzymali:

    • Zuzanna Cieślak- kl. I
    • Karolina Lubońska- kl. II
    • Bartek Pielużek- kl. III
    • Jakub Janaszewski- kl. IV
    • Zuzanna Wojna- kl. VI
       

    Przyznano również 4 wyróżnienia, otrzymały je: Aleksandra Fuks- kl. I, Magdalena Koziara- kl. II, Daria Trzonek- kl. III, Zuzanna Lubomirska- kl. VI i Adrianna Pytel- kl. VI,
    Pozostali uczestnicy otrzymali słodki upominek. Konkurs był okazją do obdarowania Babci i Dziadka własnoręcznie wykonanymi prezentami. Galeria z tego wydarzenia >> tutaj <<

  • Wyniki ewaluacji zewnętrznej

     

    W szkole została przeprowadzona przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Łodzi panią Ewę Sobór i pana Jarosława Owsiańskiego ewaluacja zewnętrzna w zakresie wymagań:

    1.      Uczniowie są aktywni – poziom spełniania wymagań: wysoki

    2.      Nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych – poziom spełniania wymagań: wysoki

    3.      Rodzice są partnerami szkoły lub placówki - poziom spełniania wymagań: bardzo wysoki

     

    Ad. 1. Uczniowie są aktywni

    Uczniowie powszechnie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych i pozalekcyjnych realizowanych w szkole i są nimi zainteresowani. Organizowane są zajęcia wyrównawcze, wspierające, korekcyjne, logopedyczne, przedmiotowe, sportowe i artystyczne. Dla najmłodszych uczniów realizowane są zajęcia, w ramach programu "Jacek i Agatka", oraz zajęcia matematyczno-przyrodnicze, plastyczne i taneczne. Nauczyciele podejmują skuteczne działania w kierunku wzrostu aktywizacji uczniów, organizują pracę w grupach, powszechnie wykorzystują różnorodne pomoce dydaktyczne, w tym technologię informacyjną, zachęcają uczniów do udziału w konkursach, realizowanych projektach i akcjach charytatywnych. 

    Warta podkreślenia jest różnorodność działań inicjowanych i realizowanych przez uczniów zarówno w szkole jak i na rzecz społeczności lokalnej. Zgłaszane przez uczniów inicjatywy dotyczą różnorodnych obszarów ich aktywności. Często i chętnie biorą udział oni w działaniach wynikających z ich pomysłów. Rozwinięta jest samorządność uczniowska, wyrażająca się zarówno poprzez demokratyzację jak i różnorodność działań inicjowanych i prowadzonych przez samorząd. Uczniowie regularnie biorą udział w uroczystościach lokalnych, uczestniczą w festiwalach i wystawach, inicjują i współorganizują zawody sportowe, wystawiają sztuki teatralne dla społeczności lokalnej.  

    Sformułowane tezy znajdują swoje umotywowanie w przedstawionych poniżej informacjach, a zaprezentowane argumenty uzasadniają wysoki poziom spełniania wymagania.

     

    Ad. 2. Nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych

    Wszyscy nauczyciele współpracują w zakresie planowania i realizowania procesów edukacyjnych. Sprzyja temu właściwa organizacja pracy w szkole polegająca na zespołowym wprowadzaniu zmian. W szkole funkcjonują zespoły przedmiotowe, zadaniowe, analityczne, ewaluacyjne i doraźne. Nauczyciele wspólnie planują pracę, realizują i analizują prowadzone działania, formułują wnioski oraz wprowadzają zmiany w procesie edukacyjnym. Systemowo współpracują przy wdrażaniu programów profilaktycznych, dzielą się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, prowadzą zajęcia edukacyjne otwarte, niosą wszechstronną pomoc dla uczniów, organizują uroczystości, konkursy i akcje oraz w zorganizowany sposób wymieniają się informacjami. 

    Nauczyciele współdziałają w rozwiązywaniu problemów i wzajemnie wspierają się w pracy z uczniami. co jest szczególnie przydatne w zakresie prowadzenia diagnoz, poszukiwania skutecznych metod pracy z uczniami zdolnymi i mającymi trudności w nauce oraz terapii pedagogicznej i logopedycznej. Powszechna i przydatna jest wzajemna pomoc nauczycieli w prowadzeniu ewaluacji ich pracy.

    Sformułowane tezy znajdują swoje umotywowanie w przedstawionych poniżej informacjach, a zaprezentowane argumenty uzasadniają wysoki poziom spełniania wymagania.

     

    Ad. 3. Rodzice są partnerami szkoły lub placówki

    W szkole stworzono sprzyjające warunki do dzielenia się przez rodziców opiniami na temat jej funkcjonowania. Istotą pracy szkoły jest partycypacja rodziców w procesach decyzyjnych oraz skuteczność działań w zachęcaniu rodziców do zgłaszania inicjatyw na rzecz rozwoju szkoły i uczniów. Pozyskiwane systemowo opinie mają wpływ na powszechne działania szkoły. Rodzice są systematycznie włączani w realizowane różnorodne przedsięwzięcia, bardzo często sami wychodzą z inicjatywami na rzecz rozwoju uczniów i szkoły. W wysokim stopniu współdecydują o sprawach szkoły. Szkoła informuje rodziców o rozwoju dzieci i wspiera w wychowaniu. Realizuje celowe i użyteczne inicjatywy rodziców. Większa część rodziców potwierdza osobisty udział w podejmowaniu decyzji dotyczących życia szkoły, a niektórzy uznają że szkoła realizuje zgłaszane przez nich osobiście, inicjatywy i propozycje. 

    Sformułowane tezy znajdują swoje umotywowanie w przedstawionych poniżej informacjach, a zaprezentowane argumenty uzasadniają bardzo wysoki poziom spełniania wymagania.

     

     Wnioski z ewaluacji:

    1. Nauczyciele podejmują skuteczne działania w kierunku wzrostu aktywizacji uczniów, którzy powszechnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych, biorą udział w konkursach, realizowanych projektach, akcjach charytatywnych, uroczystościach, festiwalach, wystawach i zawodach sportowych, podejmując wiele działań na rzecz społeczności lokalnej.


    2. Nauczyciele współpracują w zakresie planowania, realizowania i wprowadzania zmian w procesach edukacyjnych, wspólnie planują pracę zespołów, podejmują działania, współdziałają w rozwiązywaniu problemów i wzajemnie wspierają się w pracy z uczniami oraz w prowadzeniu ewaluacji ich pracy.


    3. Szkoła systemowo i w sposób celowy współpracuje z rodzicami, stwarzając im możliwość wyrażania opinii na temat swojej pracy. Rodzice biorą aktywny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących życia szkoły, a także są inicjatorami licznych akcji, uroczystości, imprez. Są jej partnerami, a uczniowie w szkole czują się dobrze i bezpiecznie. Współpraca szkoły z rodzicami wpływa na podniesienie efektywności kształcenia, wychowania oraz jest źródłem inspiracji do pracy z uczniem (metody, formy).

     

    Dokładny raport z ewaluacji można zobaczyć na stronie http://www.npseo.pl/action/raports

     

  • Jasełka

    Jasełka
    20.12.2013

    W piątek, 20 grudnia 2013 roku. W naszej szkole odbyły się tradycyjnie JASEŁKA, w których wystąpili uczniowie klasy I pod czujnym okiem wychowawczyni pani Mariki Żelechowicz. Przedstawili historie narodzenia Pana Jezusa wcielając się w różne role, zaśpiewali różne  kolędny. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowała również grupa przedszkolna "Motylki" (4-5 latków) przygotowana przez wychowawczynię panią Katarzynę Skura.

    Zarówno w klasie I  jak i w oddziale przedszkolnym rodzice zaangażowani byli w organizację uroczystości. Przygotowali piękne stroje (w grupie "Motylki" pani Elżbieta Sobańska - mama Marty i Magdy - uszyła dla wszystkich dziewczynek jednakowe białe spódniczki zaś dla chłopców - złote "muchy"). Wszyscy prezentowali się naprawdę bardzo elegancko. Jasełka pozwoliły poczuć magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni rodzice oraz dziadkowie.

    Pani dyrektor Alicja Wójcikowska podziękowała uczniom oraz przedszkolakom za wspaniały występ, zaś paniom: Marice Żelechowicz, Katarzynie Skura, Ewelinie Gajda oraz Ewelinie Skonieczko za przygotowanie uczniów do uroczystości oraz pięknej dekoracji.

    Uroczystość została podsumowana przez uczniów oraz przybyłych gości gromkimi brawami, po których pani dyrektor życzyła wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Galeria ze szkolnych jasełek >> tutaj <<

  • Profilaktyka w szkole

    Profilaktyka w szkole

    W dniu 6 grudnia 2013 r. odbyły się zajęcia  profilaktyczne w klasie V i VI  pt. „Debata”. Spotkanie realizowane było z wykorzystaniem metod aktywizujących. Praca odbywała się w oparciu o znamię przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu. Prowadzący silne podkreślał wartości postaw abstynenckich. W klasie III i IV przeprowadzono zajęcia pt. „Cukierki”. Terapeutki przybliżały uczniom podstawowe informacje  na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, kształtowały postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, rozwijały u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu. Identyfikacja z fikcyjnymi bohaterami opowiadania „Cukierki”, pozwala na przebycie w wyobraźni wydarzeń, które mogą stać się istotnym stopniem w rozwoju intelektualnym i społecznym dzieci i młodzieży. Galeria z zajęć profilaktycznych do obejrzenia >> tutaj <<

  • Ewaluacja zewnętrzna w szkole

    03.12.2013

    W Szkole Podstawowej w Bychlewie w dniach od 3 do 17 grudnia 2013 r. zostanie przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna w obszarach:

    1. Uczniowie są aktywni
    2. Nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych
    3. Rodzice są partnerami szkoły
  • Zabawa andrzejkowa

    Zabawa andrzejkowa

    Dnia 29 listopada 2013 r. o godz.16.00 rozpoczęła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Inicjatorką zabawy była mama Zuzi Bartoszek z grupy Pszczółki.

    (5-6 latków). Wychowawczynie z poszczególnych grup spotkały się kilka dni wcześniej wspólnie z panią Bartoszek uzgadniając sprawy organizacyjne zabawy. Przedszkolaki na zabawę dotarły wraz z rodzicami. Przyniosły pyszne ciasteczka, które mogli kosztować z ciepłą herbatką.

    Tego wieczoru odwiedziły nas dwie wróżki, za które przebrały się panie Sylwia Marszyńska -wychowawczyni grupy Słoneczka oraz Ewelina Gajda - wychowawczyni świetlicy przedszkolnej. Wróżyły chętnym przedszkolakom, przepowiadając im przyszłość. Odbyło się wiele zabaw i konkursów do udziału, w których zapraszani byli także rodzice. Najpopularniejszą zabawą były „Znikające krzesełka” Nad oprawą muzyczną przez cały wieczór czuwali państwo Jachimek –rodzice pięcioletniego Nikolasa z grupy Motylki. Każdy konkurs był nagradzany. Dzieci otrzymywały małe co nieco oraz  upominek w postaci bransoletki. Na koniec zabawy każdy uczestnik otrzymał symbolicznego cukierka.

    Przedszkolaki świetnie się bawiły, bardzo chętnie brały udział w zabawach i konkursach. Galeria >> tutaj <<

  • Andrzejki

    Andrzejki
    29.11.2013

    W dniu 29 listopada zgodnie z tradycją Św. Andrzeja odbyły się w oddziale przedszkolnym 3-4 - latków "Słoneczka" andrzejki. Obecnością w tym dniu zaszczycili nas rodzice i dziadkowie.

    Celem spotkania była wspólna integracja dzieci i rodziców. Dzieci uczyły się czarować i miały możliwość przekroczenia progu do "Krainy Magii" wraz z andrzejkowymi wróżkami panią Sylwią Marszyńską i panią Eweliną Gajdą.

    Przygotowane zabawy wzbudziły wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Atrakcją byłą podświetlona kula z pytaniami dla dzieci i rodziców oraz studnia do której dzieci wrzucały monetę na "szczęście".

    Dzieci przebijały również serduszko z imionami oraz losowały z "czarodziejskiego worka" przedmioty oznaczające ich zawody w przyszłości.

    Rodzice mieli możliwość przelewania razem z dzieckiem wosku. Spotkanie w "Krainie Magii" było bardzo magiczne i czarodziejskie. Dzieci na pamiątkę zrobiły sobie zdjęcia z wylosowanymi gadżetami określającymi ich zawody.
    Zabawę andrzejkową "osłodziły" czekoladowe orzeszki wraz z przepowiednią.
    Po południu dla wszystkich oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami zorganizowana została zabawa andrzejkowa z przygotowanymi wróżbami, konkursami i poczęstunkiem. Galeria andrzejkowa >> tutaj <<

  • Kiermasz świąteczny

    28 listopada 2013 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbył się kiermasz świąteczny adresowany do rodziców oraz mieszkańców Bychlewa. Organizatorkami kiermaszu  w tym roku były panie Ewelina Gajda oraz Ewelina Skonieczko- wychowawczynie świetlicy. Uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej wykonywali kartki świąteczne, ozdabiali choinki z dekoracyjnej pianki, pomagali i doradzali przy wykonywaniu stroików, przy tworzeniu choinek z szyszek i bombek ze sznurka. W tym roku nia zabrakło również gipsowych „Jezusków” na sianku, aniołków oraz z daleka kuszących zapachem – pierniczków upieczonych tradycyjnie przez panią Karinę Pinder.

    Liczny udział rodziców w szkolnym  przedsięwzięciu sprawił, że większość ozdób została sprzedana. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na potrzeby świetlicy szkolnej .

     Galeria: 

  • Wyjazd do teatru

    W dniu 27 listopada 2013 roku uczniowie klas 4-6 pojechali  do Teatru Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. "Niewielki, niemały król". Spektakl przygotowano na podstawie powieści Janusza Korczaka "Król Maciuś I". Występ teatralny wzbudził wiele emocji i pozytywnych wrażeń.

    Na zdjęciach program teatralny przedstawienia: 

  • zawody sportowe

    26.11.2013

    Dnia 26 listopada 2013 r. odbyły się w naszej szkole zawody. Celem imprezy była integracja uczniów, stosowanie zasady fair play i kulturalnego kibicowania a przede wszystkim dobra zabawa.

    Drużyna z każdej klasy składała się z 15 osób.

    Do każdej drużyny przydzielony był sędzia, który czuwał nad sprawiedliwą punktacją i bezpieczeństwem zawodników.

    Zawody składały się z 12 konkurencji, w których dzieci mogły wykazać się swoją szybkością, celnością, zwinnością.

    Uczniowie mogli pokazać nie tylko swoją sprawno ść fizyczną ale również intelekt przy rozwiązywaniu krzyżówki o tematyce sportowej.

     

    Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce zwyciążyła drużyna A

    II miejsce - drużyna B

    III miejsce - drużyna C

     

     

    Wszyscy uczestcicy otrzymali nagrody, które ufundowane były przez radę rodziców. Zostali równiez nagrodzeni kibice za swój świetny doping i stworzenie niesamowitej atmosfery.

     

     

    Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:

     

    Kl. IV

    Emilka Strzemecka

    Paulina Bałazińska

    Mateusz Okruszek

    Marysia Gienszczak

    Dominika Dyba

     

     

    Kl. V

    Natalia Janicka

    Iza Łondka

    Weronika Pierzchała

    Kuba Michalski

    Stasio Woszkowski

    Piotrek Pietruszka

     

     

    Kl. VI

    Ada Pytel

    Ala Łondka

    Agata Stępień

    Wiktor Krzysztofik

    Michał Juszczak

     

     

    Zawody zostały zorganizowane z inicjatywy dzieci a opiekunami, którzy dopięli wszystko na ostatni guzik byli: Aleksandra Szałecka, Ewelina Skonieczko

    Pomoc przy organizowaniu: Ewelina Gajda, ks. Tomasz Dulski

     

    Galeria: 

  • Dzień Pluszowego Misia

    W dniu 25.11.2013r. w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Pluszowego Misia. Zajęcia w tym dniu były otwarte dla rodziców.

    Dzieci zaprezentowały swoje misie przyniesione do przedszkola, obejrzały bajeczkę najpopularniejszego misia w Polsce „Miś Uszatek z przedszkolakami w  jesiennym parku ” –wypowiadały się na temat bajki.

    Przedszkolaki wybierały największego i najmniejszego misia, dzieliły misie na zbiory  misi białych i brązowych, przeliczały zbiory i porównywały ich  ilość.

    Misie wybrały się także na wycieczkę nad morze-zabawa ruchowa z użyciem chusty animacyjnej.

    Cała grupa stworzyła dużego misia z elementów, każde dziecko dokładało jeden element, by powstała całość pluszowego klasowego misia.

    W drugiej części zajęć, dzieci losowały kolorowanki, zadaniem przedszkolaków było staranne pokolorowanie obrazka.

     Następnie dzieci dokładnie cięły po liniach tyłu kolorowanki, by stworzyć puzzle i przyklejały elementy w całość na kolorowym sztywnym kartonie, który stał się ramką pięknego obrazu.

    Na koniec zajęć na dzieci czekał słodki poczęstunek, czyli to co misie lubią najbardziej „małe co nieco” herbatniki maczane w miodku;)

    Ten dzień zaliczamy do bardzo przyjemnych i udanych, a misie w tym dniu szczególnie zintegrowały ze sobą przedszkolaków ;).

     

    Galeria: 

  • Klasa V na zajęciach bibliotecznych o Julianie Tuwimie w Bibliotece Pedagogicznej w Pabianicach

    20.11.2013

     

     

    Galeria: 

  • Dzień Niepodległości

    08.11.2013

    Dnia 8 listopada 2013 r. w szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

    W uroczystości wzięły udział dzieci z klas IV-VI przygotowane przez p. Elżbietę Burdę

    i p. Bogusławę Rybak oraz chór szkolny pod opieką p. Anity Ceglarek. Akademia poprzez wiersze oraz pieśni patriotyczne ukazywała trudną drogę Polski do niepodległości oraz radość

    z odzyskania wolności i Ojczyzny. Chór szkolny wykonał pieśni „Rota”, „Ułani, ułani…”, „Pierwsza Brygada”, pojawiły się też występy solowe: Zuzia Lubomirska z klasy VI zaśpiewała piosenkę „Biały krzyż” K. Klenczona, a Malwinka Rzepecka z klasy V – „Rozkwitały pąki białych róż”.

    Nasze dzieci wystąpiły także 11 listopada podczas wzruszającej i przepełnionej patriotyzmem uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych „Victoria” w Gminnym Ośrodku Kultury w Bychlewie. Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny. Następnie złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej. W dalszej kolejności mogliśmy wysłuchać ciekawego wystąpienia pani Alicji Dopart, byłego kustosza Muzeum Miasta Pabianic, o drodze Polaków, a przede wszystkim mieszkańców Pabianic i okolicznych miejscowości, do niepodległości. Kolejnym punktem uroczystości był właśnie występ dzieci z naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

     

     

    Galeria: 

  • Spotkanie z florystkami

    06.11.2013

    W środę 6 listopada 2013r. odbyły się w klasie drugiej zajęcia artystyczne prowadzone przez panie florystyki – mamusie uczniów naszej klasy: p.Grabarz i p. Śpionek. Dzieci otrzymały od pań dekoracyjne dynie wypełnione specjalną gąbką oraz kwiaty, liście, patyki, z których tworzyły przepiękne kompozycje kwiatowe. Do tego uczniowie dodawali przyniesione przez siebie kasztany i jarzębinę. Pod czujnym okiem pań florystek  każde dziecko zrobiło śliczny, jesienny stroik, który zaniosło do domu. Oprócz wykonywanego zadania, uczniowie słuchali ciekawych opowiadań o pracy w kwiaciarni i zawodzie florystek. Tymi zajęciami rozpoczęliśmy cykl spotkań z ludźmi ciekawych zawodów.

     

    Galeria: 

  • Ślubowanie

    Dzieci, które od 2 września rozpoczęły swoją przygodę z edukacją, złożyły uroczyste ślubowanie 29 października 2013 roku, a Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie. Zanim jednak nastąpił ten ważny dla pierwszaków moment, pokazali oni swe artystyczne umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki.

    Rodzice pierwszaków przygotowali w pracowni słodki poczęstunek, podczas którego dzieci spokojnie mogły przedyskutować wielkie przeżycie - jakim było ich pierwsze, wspólne, publiczne wystąpienie.

    Ceremonię ślubowania przygotowała i poprowadziła wychowawczyni klasy pierwszej – p. Marika Żelechowicz.  

  • Ciuchcia

    25.10.2013

    25.10.2013r. dzieci ze wszystkich  oddziałów przedszkolnych –
    (grupa – 3 -4latków- SŁONECZKA), (grupa 4-5latków MOTYLKI ), (grupa 5-6latków –PSZCZÓŁKI) były na wycieczce w sali zabaw „Ciuchcia” w Pabianicach. Zabawy było co niemiara - 2 godziny zabaw ruchowych – zjeżdżalnie, baseny z piłkami, labirynty, trampolina.
    Dzieciaki wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

     

    Galeria: 

  • Konkurs recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”

    21.10.2013

    W ramach projektu edukacyjnego dotyczącego życia i twórczości Juliana Tuwima  w szkole został zorganizowany konkurs recytatorski dla uczniów klas I-VI. Najpierw zostały przeprowadzone eliminacje klasowe. Dnia 21 października zaprezentowały się dzieci z klas młodszych. W przesłuchaniach wzięło udział 22 uczniów.

    I miejsce zajęła Karolinka Lubońska z klasy II,

    II miejsce: Piotr Hajduk z klasy I i Zuzia Bogusławska z klasy III,

    III miejsce: Ala Biernat z klasy III i Karina Klamka z klasy II.

     

    Natomiast uczniowie klas IV-VI wystąpili 29 października. W konkursie zaprezentowało się 16 osób.

    I miejsce zdobył uczeń klasy IV Jakub Janaszewski, który przedstawił wiersz „Lokomotywa”,

    II miejsce zajęły: Martyna Tokarczyk z klasy VI (wiersz „Okulary”) i Zuzia Lubomirska z klasy VI (wiersz „Słoń Trabalski”),

    III miejsce: Zuzanna Wlazło (wiersz „Zosia Samosia”) i Emilia Kutlu z klasy VI (wiersz „Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”).

     

    Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego 13 listopada wzięli udział w powiatowym etapie konkursu. Spośród ponad 90 uczestników jury wyłoniło 18 najlepszych, wśród których znalazło się czworo reprezentantów naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Janaszewski, Zuzanna Lubomirska, Martyna Tokarczyk i Emilia Kutlu.

     

    Uczniów z klas IV-VI do konkursu przygotowała pani Bogusława Rybak, natomiast uczennice z klas młodszych panie: Barbara Denuszek i Anna Lubomirska.

     

    Galeria: http://spbychlew.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=79

  • Podziękowanie dal Pana Dobromira Makowskiego

       Szkoła Podstawowa

       im. Kornela Makuszyńskiego

    w Bychlewie

     

     

    Pan  Dobromir Makowski

     

     

    Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie

    Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie

    składają serdeczne podziękowania

     

     

    za przeprowadzenie po raz drugi dla uczniów klas III - VI zajęć profilaktyczno-wychowawczych w ramach Projektu „RapPedagogia” opartych na muzyce Hip-Hop.

    Poprzez rapowanie tekstów oraz udział uczniów w scenkach dotyczących różnego typu problemów, które występują w wielu rodzinach przekazywał Pan wiedzę o najważniejszych w życiu wartościach.

    Mówił Pan o okazywaniu szacunku innym ludziom - rodzicom, nauczycielom, kolegom, o tolerancji i  akceptacji „inności”.

    Mówiąc do uczniów „masz jedno życie”, zwracał Pan szczególną uwagę na szkodliwość nałogów i konsekwencje uzależnienia od środków psychoaktywnych, które coraz częściej niszczą życie.

    Swoim przykładem i świadectwem zmuszał Pan  młodzież do zastanowienia się, jak żyć zgodnie z najważniejszymi i najlepszymi wartościami.

    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. U wielu z nich można było zauważyć pozytywne zmiany w  zachowaniu.

    Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie przynosiła pozytywne efekty. 

     

    Galeria: 

  • Turniej piłki nożnej chłopców - Piątkowisko

    23.10.2013

     

    I miejsce

     

    Drużyna w składzie:

    1. Stusio Bartosz

    2. Krzysztofik Wiktor

    3. Kacprzyk Dominik

    4. Bednarski Filip

    5. Michalski Jakub

    6. Woszkowski Stanisław

     

    Opiekun: Aleksandra Szałecka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA im. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W BYCHLEWIE
    Bychlew 13, 95-200 Pabianice

    Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie, tj. Panem Sylwestrem Krawczykiem możliwy jest pod adresem e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl
  • (42) 214 06 91

Galeria zdjęć