W środę 24.04 w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczno-wychowawcze dla klas III - VI.
Spotkanie poprowadził pan Dobromir Makowski autor projektu "RAPPEDAGOGIKA", pedagog oraz animator projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach.
Projekt ten oparty jest na muzyce Hip-Hop, elementach profilaktyki. Jednym z głównych elementów projektu jest przekazywanie celów wychowawczych poprzez rapowanie piosenki oraz scenki z udziałem uczniów.
Pan Dobromir mówił o wzajemnym szacunku dla rodziców, nauczycieli, akceptacji innych. Zwrócił tez szczególną uwagę na szkodliwość nałogów mówiąc do uczniów "można żyć inaczej".
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. W kolejnych dniach po spotkaniu dało się odczuć pozytywne zmiany w zachowaniu uczniów. Uczniowie deklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych spotkaniach z panem Dobromirem.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=64
W dniu 22.04 (poniedziałek) uczniowie klasy 5 wystąpili w przedstawieniu " Żyj zdrowo". Podczas apelu dla klas I-Vi na sali gimnastycznej. Scenariusz opracowała uczennica klasy V Zuzanna Wlazło. W przedstawieniu wystąpili pani dziennikarz (Zuzanna Wlazło) pani doktor (Martyna Tokarczyk) oraz pani pielęgniarka (Emilia Kutlu) oraz uczniowie i uczennice w rolach warzyw, owoców oraz produktów żywnościowych. Uczniowie prezentowali zalety spożywania warzyw i owoców dla naszego zdrowia. Apel został zorganizowany w ramach programu edukacyjnego "Trzymaj formę" zorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=63
21 marca przedszkolaki przywitały Panią Wiosnę, ten dzień zaakcentowały zielonym ubiorem;)
W dniu 26 marca w klasie 0 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „Wielkanocne zwyczaje”.
Na początku zajęć dzieci wysłuchały „Bajeczki wielkanocnej” udzielając odpowiedzi na temat treści tekstu, wypowiadając się całym zdaniem.
Na podstawie obrazków wielkanocnych dzieliły na sylaby i wyodrębniały głoski oraz układały zdania z wyrazami: pisanka, baranek, baba, mazurek, palemka.
Przedszkolaki oglądały i opisywały bazie kotki, opowiadały o swoich wrażeniach, a następnie przeliczały ilość kotków na gałązce.
Bawiły się wspólnie w „Kury i kurczątka” oraz „Wędrujące jajko”(przenosiły do siebie na łyżce piłeczkę do tenisa stołowego uważając, by nie spadla ).
W dalszej części zajęć dzieci robiły pisanki. Przenosiły małe elementy wzorków na szablon jajka za pomocą słomki. Kiedy elementy zostały przeniesione, dzieci je nakleiły.
Przedszkolaki wykonały również kurczaki na bazie tekturowych talerzyków.
Podczas przerwy obiadowej na deser skosztowały baby wielkanocnej upieczonej przez jedną z mam.
Dzieciaki wspólnie uczestniczyły także w zabawie logopedycznej „Wiosenny spacer zajączka” oraz w zabawie naśladowczej „Zwierzęta na łące”.
Po zabawach ruchowych zerówkowicze wykonały kartę pracy „Baranek” kreśląc szlaczek po śladzie i samodzielnie wełenki baranka.
Na koniec zajęć dzieci pracowały w grupach naklejając wcześniej zrobione pisanki w kosze wielkanocne, które należało pięknie ozdobić. Powstały barwne wesołe prace. Każda grupa omówiła przebieg wspólnej pracy.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=62&photo=album
Link do galerii: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=61&photo=album
7 lutego 2013r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Tłusty Czwartek połączony z przebierańcami. Było bardzo kolorowo, wesoło i smacznie;).Dzieci bawiły się wspólnie, uczestniczyły w konkursach i zabawach przygotowanych specjalnie na tą okazję.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=58&photo=album
24 stycznia 2013r. odbyła się w klasie 0 uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każda wnuczka i wnuczek przygotował dla swoich najdroższych upominek zakładkę do książki i wiersz płynący głęboko z serca. Przedszkolaki starały się zaprezentować z jak najlepszej strony. Były piosenki, taniec rock and roll, gdzie chłopcy grali na gitarach oraz cza cza tańczona w parach z babcią lub dziadkiem. Dzieciaki wręczyły również portrety drogim babciom i dziadkom. Na koniec każdy mógł skosztować słodkości i napić się soczku. Był to bardzo miło spędzony czas zarówno dla młodszych jak i starszych.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=57&photo=album
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=60&photo=album
Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z klasy 0 robiły ozdoby choinkowe z kolorowego papieru, zdobiły ciasteczka na choinkę, które upiekła pani wychowawczyni i suszyły plastry pomarańczy. Wszystko to zawisło na pachnącej choince.
Na klasową wigilię przybyli rodzice. Wszyscy podzielili sie opłatkiem, składali sobie życzenia i uczestniczyli w wigilijnym poczęstunku, śpiewając wspólnie kolędy. Dzieci zaprezentowały świąteczny repertuar przygotowany specjalnie dla Mikołaja, który wręczył wszystkim piękne prezenty.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=56&photo=album
W dniu 6 grudnia 2012 r. w odziale przedszkolnym królował kolor czerwony. Dzieci wysłuchały legendy o świętym Mikołaju, zaśpiewały o Nim piosenki i wykonały piękne brodate Mikołaje. Na koniec zajęć zajadały się czekoladowymi pysznościami, które zostawił dla nich św. Mikołaj. Obejrzały także bajkę "Mikołajowe prezenty".
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=54&photo=album
W dniu 30.11.2012r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bychlewie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z okazji wróżb andrzejkowych. Nauczycielki Sylwia Marszyńska (grupa 3-4-latków) i Karina Pinder (grupa 5-6-latków) przebrały się za wróżki, przygotowały dla dzieci i ich rodziców różne zabawy i wróżby. Dzieci wybrały się na „spacer w wyobraźni”, a żeby spełniło się każdemu marzenie trzeba było wrzucić 1 grosz do „studni marzeń”. Przedszkolaki uczyły się czarować, dowiedziały się kim będą w przyszłości, jakie imię będzie miała żona lub mąż…
Na koniec odbyło się lanie wosku wspólnie z rodzicami, a potem prezentowanie powstałych figurek i odczytywanie ich znaczenia. Dzieci zajadały się magicznymi ciasteczkami z wróżbą i przepysznym ciastem.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=55&photo=album
Dnia 06.01.2013r. w Kościele NMP Różańcowej w Pabianicach odbyła się koncert kolęd i pastorałek. wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły, uczniowie Gimnazjum nr 2 w Pabianicach oraz grupa naszych absolwentów - szkoły z Bychlewa. Po raz kolejny w koncercie wystapili także nauczyciele. grupa najmłodszych uczniów wcieliła się w role aniołów, które towarzyszyły Świętej Rodzinie. Z dzicięcą radośćią i wzruszeniem zaśpiewały kolędę "Przybieżeli do Betlejem" oraz pastorałkę "Zaśnij Syneczku". Występ aniołów nadał koncertowi magiczny, świąteczny klimat.
Oprócz kolęd w koncercie pojawiły się takie pastorałki zaśpiewane przez naszych absolwentów i nauczycieli, min. "Maleńka przyszła miłość" Eleni, "Znak pokoju" czy "Magiczna noc". Występom towarzyszył akompaniament skrzypcowy w wykonaniu absolwentki naszej szkoły - Julii Kociołek. koncert został przygotowany przez katechetkę panią Margeritę Juszczak, wychowawcę świetlicy panią Katarzynę Skura przy duchowym wsparciu ks. Sławomira Wartalskiego.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=52&photo=album
Dnia 18 grudnia odbył się wykład dla rodziców pt. „Odżywianie dzieci w kontekście zdrowia i rozwoju”. Wykład poprowadziła Pani Monika Jelińska- Trener odchudzania i odżywiania, dietetyk. Pani Monika Jelińska reprezentowała sieć Poradni Centrum Odchudzania i Odżywiania, które są siecią poradni żywieniowo- suplementacyjnych, które to Poradnie tworzone są na potrzeby społeczności lokalnych w całej Polsce.
Partnerem edukacyjnym COiO jest Akademia Rozwoju Wellness, która inicjuje i wspiera działania zmierzające do rozwoju dobrostanu człowieka w zakresie fizycznym i psychicznym.
Wystąpienie zawierało elementy takie jak
- co ma wpływ na nasze zdrowie
- główne składniki żywieniowe
- higiena żywienia dzieci.
Ważne jest, aby zrozumieć różnice między jedzeniem a odżywianiem. Odżywianie to dostarczanie niezbędnych składników odżywczych w odpowiedniej jakości i ilości. One bowiem budują organizm, umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie.
Podstawowe składniki odżywcze to:
białka, węglowodany, witaminy i minerały, tłuszcze , woda i są niezbędne, aby:
- zapewnić dobrą sprawność umysłową
- zagwarantować dobrą kondycję fizyczna
- zmniejszać ryzyko chorób dietozależnych
- poprawić jasność umysłu i koncentrację
- podwyższyć współczynnik inteligencji
- poprawić jakość snu
- zwiększyć odporność na infekcje.
Wykład zorganizowany został, aby spojrzeć na kwestię żywienia naszych dzieci, gdyż żywienie jest fundamentem zdrowia, podobnie jak ruch, życzliwa atmosfera i cierpliwość w uczeniu naszych dzieci prawidłowych zasad żywieniowych, a to my rodzice jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci. Wierzymy, że wiedza przekazana przyczyni się do innego podejścia do żywienia dzieci przez rodziców obecnych na spotkaniu i przyniesie owoce.
(Informacji na temat porad dietetycznych można uzyskać pod nr. tel 604 547 701 Monika Jelińska Trener Odchudzania i Odżywiania | Dietetyk)
DYREKTOR PORADNI COiO PABIANICE 20 STYCZNIA
Ze względu na dokonania Janusza Korczaka, jego szlachetną i bezinteresowną miłość do dzieci i poświęcenie im swojego życia postanowiliśmy włączyć się w obchody Roku Janusza Korczaka ogłoszonego przez Sejm RP.
Zaplanowaliśmy następujące działania:
· Odwiedziny w Bibliotece Pedagogicznej w Pabianicach i udział w zajęciach nt. Janusza Korczaka.
· Przygotowanie przez uczniów z pomocą nauczycielek : biblioteki szkolnej i języka polskiego gazetek ściennych o Starym Doktorze.
· Oglądanie filmu Andrzeja Wajdy pt. „Korczak” (klasy 4 – 6).
· Opracowanie przez każdego ucznia kl. 4 - 6 w ramach zajęć z języka polskiego notatki o Januszu Korczaku w oparciu o różne źródła informacji, np. encyklopedii książkowej, multimedialnej, internetowej, strony internetowej WWW.2012korczak.pl .
· Zachęcanie do czytania książek dla dzieci napisanych przez J. Korczaka, m.in. poprzez wystawkę książek w bibliotece szkolnej i rozmowy z czytelnikami, wprowadzenie tych książek do wykazu dodatkowych lektur szkolnych dla uczniów naszej szkoły.
· Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku.
· Konkurs rysunkowy na portret Starego Doktora.
· Warsztaty teatralne – przygotowanie przez chętnych uczniów scenki nt. Starego Doktora.
· Apel podsumowujący obchody Roku Janusza Korczaka w SP w Bychlewie z prezentacją naszych dokonań.
KRONIKA NASZYCH DZIAŁAŃ
Odwiedziny w Bibliotece Pedagogicznej w Pabianicach
W ramach obchodów „ Rok 2012 – Rokiem Janusza Korczaka” ogłoszonego przez Sejm RP uczniowie klas 4, 5, 6 wraz ze swymi wychowawcami wzięli udział w zajęciach nt. Janusza Korczaka w Bibliotece Pedagogicznej w Pabianicach.
Mieliśmy możliwość posłuchać prelekcji nt. życia, działalności, poglądów i twórczości Starego Doktora, obejrzeć prezentację multimedialną i wystawkę książek napisanych przez Korczaka i o tej postaci.
Odwiedziny w Bibliotece odbyły się w dniach:
14 XI 2012 – klasa 4, 21 XI 2012 – klasa 5, 27 XI 2012 – klasa 6.
Gazetki ścienne o Januszu Korczaku - już można je czytać
w bibliotece szkolnej i na korytarzu
Oglądanie filmu Andrzeja Wajdy pt. „Korczak” (klasy 4 – 6) 20 – 30 listopada
Uczniowie klas 4 -6 oglądali podczas kilku seansów kolejne fragmenty filmu o Korczaku. Nauczyciele prowadzący zajęcia uzupełniali pokaz odpowiednim komentarzem i objaśnieniami. W ten sposób uczniowie poszerzyli nie tylko swoją wiedzę o Starym Doktorze, ale też z zakresu tematyki Holocaustu i II wojny światowej.
Podczas projekcji korzystaliśmy oczywiście z tablic multimedialnych, w które wyposażone są pracownie przedmiotowe.
Notatki o Januszu Korczaku
Uczniowie klas 4 – 6 solidnie przyłożyli się do pracy. Powstało wiele ciekawych i starannie wykonanych notatek. Uczniowie b. chętnie korzystali ze źródeł elektronicznych. Aby uniknąć pokusy pracy wg zasady: kopiuj- wklej, informację należało zapisać odręcznie.
Warsztaty teatralne
Podczas warsztatów teatralnych uczniowie z klasy 4 i 5 przygotowali przedstawienie o Korczaku. Oprócz wiedzy o postaci zdobywali umiejętności potrzebne podczas publicznych wystąpień.
Warsztat taneczny
Chętni uczniowie mogli poznać kroki żydowskiego tańca w kręgu. Było to dla nich nowe doświadczenie.
PODSUMOWANIE
Uczniowie naszej szkoły poznali życie i dokonania Janusza Korczaka, który jest teraz dla nich człowiekiem godnym szacunku i uznania, wzorcem pozytywnych wartości. Chętniej sięgają w bibliotece po książki Starego Doktora. Wzbogaciła się też ich wiedza o czasach II wojny światowej w Polsce.
W dniach 28 listopada – 7 grudnia 2012 r. w naszej szkole realizowany był projekt wychowawczo-profialtyczny pt. „OBYCIE UMILA ŻYCIE” – savoir-vivre czyli o zachowaniu się nie tylko przy stole”. Przewodnim mottem projektu były słowa Michała Kalinina „Im kulturalniejszy jest człowiek, tym jest skromniejszy a im mniej kulturalny, tym wyższe ma mniemanie o sobie”. Celem podstawowym projektu było rozpowszechnianie kulturalnych zachowań wśród uczniów oraz wzbogacenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu savoir vivre-u.
Coraz rzadziej zdarza się aby chłopak przepuścił dziewczynę w drzwiach, bo i po co? Już niewielu młodych ludzi wie, co znaczy wstać, gdy idzie ktoś starszy nie mówiąc już o pocałowaniu kobiety w rękę czy choćby ukłonie. Zauważa się obojętność dzieci na używanie podstawowych zwrotów grzecznościowych na co dzień, niewłaściwe zachowanie na stołówce w trakcie jedzenia, śmiecenie…
Wbrew pozorom to nie są archaiczne zachowania, ani niemodne. Wręcz przeciwnie! Kulturalne zachowanie wobec starszych, ale i kolegów oraz koleżanek jest wciąż w cenie. O wartości człowieka świadczy nie tylko to, co wie czy potrafi, ale również to, jak się zachowuje, czego potwierdzeniem są również słowa bł. Jana Pawła II: „ Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to kim jest…”
Istnieje zatem konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na kulturę osobistą dzieci i młodzieży.
Z uwagi na coraz bardziej widoczną degradację kulturalnych zachowań postanowiłyśmy opracować projekt, którego celem było propagowanie, uczenie i wdrażanie w życie zasad savoir vivre’u.
W ramach projektu odbyło się spotkanie, połączone z pokazem, z przedstawicielką restauracji Impresja p. Aleksandrą Pliszką. Uczniowie uczyli się jak prawidłowo i estetycznie nakryć do stołu, ułożyć zastawę stołową, serwety, jak usiąść i zachowywać się przy stole.
Następnie gościliśmy w szkole panie fryzjerki: p. Monikę Wojnę, oraz p. Mądrakowską kosmetyczkę-wizażystkę. Uczniowie pod okiem specjalistek mieli możliwość wykonania fryzury, a dziewczynki z klas starszych samodzielnie wykonywały makijaż. Praktyczne działania zostały poprzedzone prelekcją na temat dbania o higienę oraz odpowiedniego doboru stroju, makijażu i fryzury do wieku, miejsca i sytuacji.
W ramach projektu wychowawcy klas podczas lekcji wychowawczych realizowali zagadnienia dotyczące savoir-vivre w różnych sferach życia. Uczniowie wykonywali Drzewo wartości - plakaty promujące najważniejsze wartości w ich życiu, przygotowywali scenki rodzajowe promujące asertywne i kulturalne zachowania na podstawie książki Grzegorza Kasdepke „Savoir-vivre, czyli bon czy ton”.
W ramach zajęć bibliotecznych uczniowie słuchali audiobooka Grzegorza Kasdepke, słuchali książek czytanych przez nauczycielkę biblioteki p. Elżbietę Burdę na temat norm obyczajowych i reguł grzecznościowych, przygotowano również gazetkę tematyczną.
W ramach zajęć profilaktycznych pedagog szkolny przeprowadził warsztaty, podczas których uczniowie tworzyli mapę mentalną na temat savoir-vivre.
Uczniowie wzięli także udział w konkursie na Mistrzowską Klasę Dobrych Manier oraz wyłoniono damy i dżentelmenów w poszczególnych klasach.
Na zakończenie projektu odbył się apel podsumowujący wszystkie działania. Oceniono i nagrodzono laureatów konkursów.
Konkursy
„Drzewo wartości”
Miejce
I - klasa V
II - klasa IV
III – klasa III
Mistrzowska Klasa Dobrych Manier
Zwycięska klasa - Klasa III
Dama i dżentelmen
Klasa I
Dama: Karolina Lubońska
Klasa II
Dama: Maślanka Julia
Klasa III
Dama: Zuzia Banaś
Dżentelmen: Piotr Tomalak
Klasa IV
Dama: Malwina Rzepecka
Dżentelmen: Wojtek Zieliński
Klasa V
Dama: Ewelina Koziara
Dżentelmen: Dominik Kacprzyk
Klasa VI
Dama: Andzelika Cieślak, Dominika Rynkiewicz
Dżentelmen: Kamil Wojciechowski
Scenki rodzajowe:
I miejsce: klasa IV (Patrycja Jachimek, Weronika Pierzchała, Zosia Śmiechowicz, Ula Krawiec)
II miejsce klasa: V (Emilia Kutlu, Kasia Pluta, Klaudia Siemońska, Roksana Kapuścińska)
III miejsce: klasa VI (Kamil Wojciechowski, Ola Dyba, Kasia Gładysz, Hania Konieczna) exeqwo VI (Łukasz Jach, Tomasz Jachimek, Marcel Bardziński)
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=53&photo=album
W dniu 23.11.2012r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bychlewie odbył się „Dzień Pluszowego Misia”.
Każde dziecko w tym dniu przyniosło swojego ukochanego pluszaka i zaprezentowało grupie.
Dzieci poznały historię powstania misiaków oraz bohaterów bajek „ Misia Uszatka”, „ Misia Yogi”, „Misia Koralgola”, „Kubusia Puchatka” itd. Przedszkolaki pięknie pokolorowały wybrane misie, a następnie wykonały prace zbiorową, układając wielkiego misia z wyciętych elementów, który ozdobił wejście do klasy.
Odbył się również „ Bal dla Misiów”, gdzie głównym daniem było „Małe co-nieco” czyli herbatniki maczane w miodku.
Na koniec zajęć dzieci obejrzały „Jesienne przygody Misia Uszatka” i wysłuchały bajki „ Przygody Kubusia Puchatka w Stumilowym Lesie”.
Zarówno dzieciaki jak i wychowawczynie Karina Pinder (grupa 5-6 latki) i Sylwia Marszyńska (grupa 3-4 latki) czas pobytu w tym dniu w przedszkolu wspominają bardzo miło.
Galeria zdjęć : http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=51&photo=album
12 listopada 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach odbył się V powiatowy konkurs recytatorski "Barwy Jesieni".
W konkursie organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli I Doradztwa Metodycznego w Pabianicach wzięło udział 35 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: 6-letnie przedszkolaki oraz uczniowie klas I. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Lubońska - kl. I, która recytowała wiersz pt.: "Jesień u fryzjera" oraz Anita Nowacka - kl. 0 - z wierszem "Złota Pani". Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienie.
Wyłonieni laureaci otrzymali nagrody książkowe, które zostały uroczyście wręczone podczas kankursu, zaś posostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=50&photo=album
W dniu 30.10.2012 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bychlewie odbył się „Dzień Dyni”. Dzieci wraz z wychowawczyniami Kariną Pinder (grupa 5-6 latki) i Sylwią Marszyńską (grupa 3-4 latki) ubrane były w tym dniu w kolor pomarańczowy, a na głowach każdy miał dyniową przepaskę. Zajęcia były otwarte dla rodziców.
Przedszkolaki rozwiązały dyniową zagadkę, zapoznały się z ciekawymi informacjami na temat dyni oraz jej wartościami odżywczymi.
Wszyscy degustowali zupę dyniową, ciasto z dyni, dynie marynowaną, pestki dyni oraz sok jesienny „Moc witamin” z dyni, marchewki, jabłka i pomarańcza.
Dzieciaki ważyły i mierzyły dynie. Pokonywały tor przeszkód-slalom między dyniami z małą dynią położoną na łyżce wazowej, toczyły także dynie po ławeczce.
Przedszkolaki z chęcią ułożyły dyniowe puzzle ,które starannie pokolorowały.
Na koniec zajęć rodzice włączyli się do zabawy i wykonali śmieszne „Dyniowe Cudaki” powstały min. piękna kaczka, głowa chłopca z kasztanowymi włosami oraz dyniowe lampiony.
Zabawy było co niemiara, dzieciaki z zajęć wyszły bardzo zadowolone.
Serdeczne podziękowania pani Renacie Goszcz za użyczenie na zajęcia cudnych jesiennych dyni ,a pani Marcie Hajduk za pyszne ciasto i smaczną ciepłą zupkę z dyni.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=49&photo=album
W dniu liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II, które przypada w dn. 22 października odbył się w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Bychlewie koncert pt.: "Kawiarniane wspomnienie" poświęcony pamięci Ojca Świętego. uczniowie klas IV - VI wcielili się w postaci bliskie Karolowi Wojtyle z czasów jego młodości i posługi kapłańskiej. Uczestnikami rozmów w kawiarni byli także nauczyciele, którzy uświetnili spotkanie swoim śpiewem, wykonując kilka utworów, m.in. "moje miasto Wadowice", "Barkę", "Miłość to wierność wyborowi". Przybyli na koncert goście mogli także podczas pokazu mulimedialnego zobaczyć i usłyszeć Ojca Świętego we fragmentach Jego wystąpień. Podsumowaniem wspomnień był utwór "Polski teolog Karol Wojtyła", który "w pigułce" ukazał życie i pontyfikat bł. Jana Pawła II.
Koncert został zaprezentowany również w kościele N.M.P. w Pabianicach w dn. 28 pażdziernika. Licznie przybyli wierni, miło zaskoczeni i wzruszeni, nagrodzili uczestników koncertu gromkimi brawami. Na bis nauczyciele zaśpiewali utwór "Miłość cierpliwa jest ..." z repertuaru Piotra Rubika.
Cały koncert został przygotowany przez panie: Katarzynę Skura i Magdalenę Juszczak przy duszpasterskim zaangażowaniu ks. Sławomira Wartalskiego.
Galeria zdjęć: http://spbychlew.edupage.org/photos/?gallery=47&photo=album