Nawigacja

  • Zdrowe śniadanie w naszej szkole...

    W dniu 20.09.2021 roku odbyła się szkolna akcja zdrowego śniadania wśród uczniów klasy I- III.
    Dzieciaki w tym dniu ubrane były w kolory symbolizujące warzywa i owoce. Klasa Ia- kolor zielony, klasa Ib- kolor czerwony, klasa IIa- kolor żółty, klasa IIb- kolor pomarańczowy, klasa III- kolor biały. Uczniowie w klasach zjedli, smaczne, zdrowe śniadania, bogate w produkty mleczne, owoce i warzywa. Nauczyciele po śniadaniu omówili piramidę zdrowego odżywiania oraz zwrócili uwagę na aktywność ruchową, której symbolem jest cytat „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”.   Na kolejnym etapie zajęć nasze klasy I- III odwiedziła pani  z biblioteki. Pani Dorota przeczytała uczniom kilka książek o tematyce warzywno-owocowej ( m.in. "Wybryki papryki" A. Ficner-Ogonowskiej, "Przekroje : owoce i warzywa" A. Sowińskiej oraz wiersze: "Na straganie" J. Brzechwy i "Owoce" A. Edykt-Pust).
    Również na korytarzu szkolnym po pierwszej lekcji rozbrzmiewał dźwięk piosenki „Witaminki”.
    Serdecznie dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie dzieci, rodziców w akcję śniadania.

  • Wycieczka do do Słowińskiego Parku Narodowego, na półwysep Hel i na Kaszuby.


    W dniach 08.09.2021r. - 11.09.2021r. miała miejsce 3-DNIOWA WYCIECZKA 
    do Słowińskiego Parku Narodowego, na półwysep Hel i na Kaszuby.

    Wycieczkę – jako formę nagrody- ufundowała gmina Pabianice dla uczniów  najstarszych klas
    z najwyższymi średnimi  ocen za rok szkolny 2020/2021ze wszystkich szkół z terenu gminy.
    Naszą szkołę reprezentowało 14 prymusów  - uczniów z klas siódmych i ósmych. Bazą noclegową był ośrodek CAMP w Łebie, usytuowany w odległości ok. 350m od morza.
    Zwiedziliśmy i poznaliśmy m.in.:

    -  wędrujące wydmy w Słowińskim Parku Narodowym,

    - wyrzutnię rakiet z czasów II wojny światowej,

    - skansen wsi słowińskiej w Klukach, połączony  z zajęciami edukacyjnymi (pieczenie chleba, wyrabianie masła, gotowanie zupy),

    -  muzeum SPN i latarnię  morską w Czołpinie,

    -  Przylądek Rozewie – najdalej na północ wysunięty skrawek Polski oraz fragment Rozewskiego Parku Krajobrazowego i klifowego wybrzeża Bałtyku,

    - miejscowość Hel, którą zwiedzaliśmy meleksami wraz z przewodnikiem;  wizyta w  Fokarium,

    - park i  pałac w Krokowej,

    -  skansen Kaszubski we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie miały miejsce  warsztaty praktycznego ćwiczenia mowy kaszubskiej, pod nazwą: Godome po kaszebsku

    Dużą atrakcję turystyczną wycieczki stanowiła możliwość wieczornych i porannych spacerów
    nad  morze; część naszej grupy obserwowała także wschód Słońca nad morzem.

    Wycieczka pozwoliła poznać walory krajoznawczo – turystyczne  Pobrzeży Bałtyku
    i Pojezierza Kaszubskiego; spełniła również ważny aspekt  edukacyjny, wzbogacając wiedzę uczniów
    w wielu dziedzinach, a w szczególności geograficzną i historyczną.
    Coroczna , niezwykle wartościowa nagroda dla uczniów, za którą jesteśmy wdzięczni Radzie GminyPabianice i Panu Wójtowi! Naprawdę  warto się starać, by zasłużyć na podobną w kolejnym roku szkolnym.

  • Pierwsze spotkanie z Policją...

    W naszej szkole jak co roku na początku września, odbyło się spotkanie z dzielnicowym Przemysławem Rokuszewskim oraz panem Mariuszem Łagowskim.
    Pogadanka dotyczyła bezpiecznej drogi do szkoły oraz właściwego zachowania w czasie spotkania z osobą nieznajomą, która chce nas zabrać.
    Zajęcia w klasach I- IV przybrały również formę pokazu. Uczniowie odgrywali scenki sytuacyjne.
    Panowie z Policji przypomnieli dzieciom numery alarmowe- 112, Policja- 997, Straż Pożarna- 998, Pogotowie Ratunkowe- 999.
    Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą nadal działaniem zapobiegawczym i żadna osoba z naszej szkoły nie będzie musiała podejmować tego typu działań ratujących zdrowie i życie.

     

  • Mój przyjaciel Robot!

    W czwartek 9.09.2021 r,  odbyły się dla klas I-  IV warsztaty z robotyki ''Mój Przyjaciel Robot''.
    W naszych salach pojawiły się roboty Photony, wyposażone w sensory, które pozwalają im widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnie zaprogramować roboty przy pomocy tabletów, a także rywalizując ze sobą i sterując robotami urządzić wyścigi. Podczas zabawy zdobyli nowe umiejętności i otrzymali dyplomy za aktywny udział w programie. Zajęcia wywoływały bardzo dużo pozytywnych emocji.

  • Do zobaczenia we wrześniu! Wychowawczynie świetlicy.

    W tym roku szkolnym w naszej świetlicy szkolnej odbyło się wytypowanie „Wzorowego Świetliczaka” spośród naszych podopiecznych  dyplom i nagrodę otrzymały dzieci z klas I-III.
    Druch Alicja kl. Ia, Gajda Damian, kl. Ia; Pietrusiński Leon, kl. Ia, Leder Tosia, kl. II; Gorzkiewicz Julia, kl. II, Żak Staś, kl. III, Piaseczka Maja, kl. III; Maja Fuks, kl III.
    Wszystkim uczniom dziękujemy za ten rok zabaw, ciekawych „dni tygodnia”. Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
    Wychowawczynie świetlicy

  • Czas przed wakacjami- "Bezpieczne wakacje"

    W dniu 23.06.2021 roku odwiedził nas w szkole dzielnicowy aspirant Przemysław Rokuszewski
    z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach w celu profilaktyki bezpiecznych wakacji.
    Pan Policjant w każdej z klasie rozmawiał na temat bezpieczeństwa nad wodą, w górach jak i za granicą. Przypomniał o właściwym zachowywaniu się również w czasie pobytu w domu bez rodziców.
    Ponadto zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo które „czyha” wśród rówieśników dotyczące namawiania oraz proponowania zażywania środków odurzających, narkotyków oraz palenia
    e- papierosów. Zwrócił uwagę na konsekwencje prawne osób nieletnich, związane z nagrywaniem
    i udostępnianiem filmów w Internecie. Czas upłynął w miłej atmosferze, uczniowie zadawali pytania i wspólnie szukali rozwiązania.

    Pan Przemysław życzył uczniom spokojnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

  • Dzień Dziecka w naszej szkole...

    Historycznie o Dniu Dziecka….

     

        Pierwsze wzmianki o Dniu Dziecka pojawiały się już w okresie międzywojennym XX wieku. W 1924 roku, obradująca w Genewie Liga Narodów, przyjęła Deklarację Praw Dziecka, w której podkreślono, że każde z nich ma prawo do rozwoju i opieki, a „ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego”. Z pewnością idea ustanowienia Dnia Dziecka ma związek z dramatem drugiej wojny światowej, której ofiarami były też miliony dzieci. Niektóre źródła podają, że pomysłodawcą Międzynarodowego Dnia Dziecka była Światowa Federacja Kobiet Demokratycznych. W 1949 roku postulowała, aby ustanowić święto, którego celem byłoby szerzenie wśród ludzi świadomości tego, że dzieci trzeba chronić przed okrucieństwem wojny i głodu.

    Oficjalnie Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono w 1954 roku. Była to decyzja Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, które ustaliło, że na świecie potrzebne jest święto, w którego trakcie upowszechniana byłaby wiedza o prawach milusińskich.    

    Dni radości w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Bychlewie…

    Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegł w atmosferze radosnej zabawy, integracji, czemu sprzyjała piękna pogoda.

    01.06.2021 r. (wtorek) uczniowie klas I- III i VII a, VII b  i VIII, pod opieką nauczycieli, udali się na rajd pieszy do Terenina. Na miejscu czekał na nich Pan Leśniczy, który opowiedział  o roślinności

    i mieszkańcach lasu. Wędrówkę zakończono w okolicach rezerwatu przyrody, którym są bagna, zajmujące powierzchnię ponad 6 ha.  Czas odpoczynku  spędzono grając  w butelkę,
    w gumę, obserwując faunę i florę. Pod koniec wycieczki do lasu dowieziono przysmaki, które lubią chyba wszyscy, niezależnie od wieku- lody.
       Dzieciaki z oddziału przeszklonego 3- 4 latków, klasy „O”, oraz klasy IV a, IV b, V, VI a, VI b spędziły czas z wychowawcami w klasach, gdzie odbywały się zajęcia integracyjne. Uczniowie brali takze aktywny udział w rozgrywkach sportowych w dwa ognie. Korzystali z atrakcji na świeżym powietrzu. Do  zjeżdżalni, toru przeszkód ustawiały się długie kolejki dzieci, spragnionych wspólnej zabawy. Po aktywności fizycznej przed szkołę zwabił ich zapach kiełbasek z grilla, którze przyrządzili Rodzice, Pani Agnieszka Kaszyca i Pan Mariusz Malinowski, wspierani przez ks. Tomasza Gawlika i Panie Woźne.  Mniam…

    Natomiast 02.06.2021 r. (środa) uczniowie z klas 4a, 4b, 5, 6a, 6b udali się na zajęcia terenowe, gdzie ponownie pod okiem Pana Leśniczego spędzili czas na poznawaniu środowiska naturalnego. Uczniom udało się zauważyć w gąszczu młodego łosia. Nie mogło zabraknąć lodów, gier
    i zabaw. Przed wyjściem z lasu pamiętano o jego posprzątaniu. Narodził się także pomysł, by regularnie wspierać leśników w dbaniu o czystość kompleksu leśnego, który jest naszym wspólnym dobrem.
      Dzieci z klas  I-III spędziły czas z wychowawcami na zabawach i grach w klasach i na boisku szkolnym. Szkołę wypełniały entuzjastyczne piski, okrzyki radości.  Z ogromnym apetytem zajadano się kiełbaskami z grilla, pieczonymi pod okiem Panów Kacpra Witczaka i  Rafała Głowińskiego.
    Uczniowie z klasy VII a, VII b i VIII grali w siatkówkę w sali gimnastycznej.
     

    Mamy nadzieję, że Dzień Dziecka był dla wszystkich czasem beztroskiej zabawy, uśmiechu i radości, a dorośli mogli sprostać wymaganiom, gdyż „najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście”. (Alen Baxton).
     

  • Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej.

  • Dzień Mamy

    Kto z nas nie kocha swojej Mamy? Bez względu na to ile mamy lat, Mama to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu – ta która kocha najmocniej i zna nas najlepiej.
    26 maja to taki dzień w roku, kiedy szczególnie uświadamiamy sobie miłość do naszych Mam. Mali i duzi śpieszą z życzeniami, kolorowymi laurkami i upominkami. Wszystko po to, aby Mama poczuła się kochana i doceniana. To dzień pełen wzruszeń i ciepłych słów wypowiadanych pod jej adresem. Warto postarać się, aby życzenia, które składamy naszym Mamom, jak najlepiej przekazywały nasze uczucia i wdzięczność.

    W tym roku zerówkowicze przygotowały w ozdobnych słoiczkach peeling z płatkami róż…     
     

                                                            

     

  • Wizyta funkcjonariuszy policji w szkole – klasa IV a i IV b- 21/05/2021

    Spotkanie rozpoczęło się od nakreślenia dzieciom w jakim wieku mogą już odpowiadać karnie za swoje czyny. Tematem spotkania była cyberprzemoc – przestępczość w internecie.Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w sieci ( np. flaming – agresywna wymiana zdań na czacie lub grupie dyskusyjnej, prześladowanie za pomocą wiadomości e-mail,sms,komunikatorów internetowych , trolling czy flood – zapychanie skrzynki mailowej ogromną ilością niechcianych wiadomości).Panowie policjanci doradzili naszym uczniom w jaki sposób bronić się przed cyberprzemocą,do kogo się zwrócić i dlaczego nie warto zostawać z problemem samemu.Na zakończenie naszych zajęć zobaczyliśmy dwa ciekawe spoty dotyczące cyberprzemocy.

  • Dzień pszczółki w świetlicy szkolnej....

    19 maja 2021 roku zorganizowane zostały na świetlicy zajęcia z okazji Światowego Dnia Pszczół, ustanowionego w 2017 roku przez ONZ.

    Opiekunka świetlicy,Pani Ewelina Skonieczko,rozpoczęła nasze zajęcia lekcją j.niemieckiego o tematyce związanej z pszczołami,uczniowie poznali wiele nowych słów,śpiewali po niemiecku piosenkę o Pszczółce Mai.

    Po zakończonej lekcji, Pani Ewelina Gajda przekazała naszym świetliczakom wiele informacji dotyczących życia pszczół,ich ogromnego znaczenia dla nas wszystkich,następnie wyświetliła film edukacyjny o zwyczajach pszczelej rodziny. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji po obejrzeniu filmu,zrozumiały,że na codzień tak łatwo zapominamy o tym jak te małe owady są niezwykle ważne dla człowieka.

    Pani Małgorzata Paterek-Styczyńska przedstawiła plakat nt. prawidłowej reakcji na użądlenie pszczoły,o które w tym okresie roku będzie bardzo łatwo.

    Zajęcia uwieńczyły prace plastyczne pod okiem pań : Anity Pacześ i Klaudii Walczak- zaangażowani uczniowie stworzyli przepiękne pszczółki z rolek po papierze toaletowym,które ozdobiły przygotowany wcześniej ul. Zapraszamy do galerii zdjęć!

  • Przełom kwietnia i maja to czas, kiedy na łąkach, polach, przy drogach pojawiają się intensywnie żółte kwiatki.

    W poniedziałek 10 maja 2021 r. klasa Ib uczestniczyła w lekcji przyrody ,w plenerze ,z mniszkiem pospolitym w roli głównej. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji na temat mniszka potocznie nazywanego dmuchawcem, m.in.: poznali jego nazwy, wygląd i miejsce występowania, poznali jego cykl rozwojowy oraz lecznicze i wzmacniające działanie. Wychowawczyni klasy –      p. Katarzyna Skura poinstruowała pierwszoklasistów jak pleść wianek (bez sznurka), dzięki czemu uczniowie zapoznani zostali z użytkową formą wypowiedzi – instrukcją. Zarówno chłopcy jak         i dziewczynki zaangażowani byli w zrywanie żółtych kwiatów o jak najdłuższych łodygach, na klasowy wianek. Podczas lekcji uczennice klasy Ib własnoręcznie uplotły wianki, które zostały związane źdźbłami trawy. Zadowolone i dumne wróciły z wiankami do szkoły.

    Kolejnego dnia , w ramach zajęć kreatywnych, uczniowie wykonali pracę plastyczną

    pt: „ Dmuchawce, latawce wiatr…”. Praca polegała na odbijaniu w żółtej farbie tempera powycinanych paseczków w rolce papierowej na białą powierzchnię kartki. Wycięte paski w rolce, po odbiciu , dawały kształt kwiatu mniszka. Uczniowie stworzyli piękne i ciekawe kompozycje .

  • Wyniki konkursu plastycznego „ Kapelusz Pani Wiosny”

     

    6 maja 2021 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas I-III.

    Celem konkursu było:

    - rozwijanie aktywności twórczej dzieci poprzez działanie w różnych materiałach i technikach;

    - pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wyobraźni;

    - rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.

     

    Praca konkursowa mogła być wykonana w technice płaskiej (format A4) lub przestrzennej. Na konkurs wpłynęło 12 prac. Członkowie komisji ( wicedyrektor -  p. Elżbieta Burda, pedagog –               p. Ewelina Gajda oraz wychowawca świetlicy – p. Anita Pacześ) jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką i pomysłowością.

     

    Technika przestrzenna:

     

    I miejsce – Apolonia Suchecka kl. Ib

    II miejsce – Julia Gorzkiewicz kl.II

    III miejsce (ex aequo) Oliwia Pokora kl. Ib

                                         Jakub Pokora kl. Ib

     

    Technika płaska:

     

    I miejsce – Natalia Filas – kl. III

    II miejsce – Julia Malinowska – kl. III

    III miejsce – Barbara Jarmakowska kl. III

     

    Wyróżnienia:

     

    Bartosz Gorzelski – kl. Ia

    Jakub Lewandowski – kl. Ib

    Adam Papuga – kl. Ib

    Gabriela Subczyńska – kl. Ib

    Natalia Woźniak – kl. Ib

     

    W szkole została zorganizowana wystawa, aby społeczność uczniowska mogła obejrzeć i podziwiać  pomysłowe prace swoich kolegów i koleżanek.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

    Jednocześnie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, wsparcie swoich pociech i wspólną twórczą pracę.

    Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

     

     

    Organizatorzy: Katarzyna Skura, Barbara Denuszek

     

  • Ruszyła akcja "Goraczki złota" w PCK

    W środę (12 maja 2021 r.) wolontariusze z naszej szkoły przystąpili do segregacji monet 1, 2 i 5 gr. w siedzibie PCK w Pabianicach. W akcji uczestniczyli: Aleksandra Fuks, Szymon Rosiak z klasy VIII oraz uczniowie z klasy VII: Kacper Rychter kl. 7 b, Paweł Luboński kl. 7 a, Julia Buczek kl. 7a, Małgosia Matyjaszczyk kl. 7 b, Wiktoria Jurewicz kl. 7 a i Marysia Otomańska kl.  7 a.

  • Sukces ucznia naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym

    Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8, Wojtek Wieczorek, został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

    Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Podczas zmagań konkursowych należało się wykazać wiedzą i umiejętnościami często wykraczającymi poza podstawę programową, obejmującymi także treści     z dodatkowej literatury przedmiotu. Na konkursie w tym roku pojawiły się takie zagadnienia dodatkowe jak: znajomość zabytków  architektury średniowiecznej, renesansowej, barokowej i klasycystycznej województwa łódzkiego, przebieg powstania styczniowego na terenie województwa łódzkiego czy biografia łodzianina Jana Kowalewskiego, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Etap szkolny obejmował wiedzę od starożytności do 1598 r., etap rejonowy – od 1599 do współczesności a ostatni etap wojewódzki – wybrane zagadnienia od starożytności do współczesności.

    Wojtek od października zmagał się dzielnie, pod opieką p. Elżbiety Burdy, z przygotowaniem do kolejnych konkursowych etapów, poświęcając na to swój dodatkowy czas po zajęciach lekcyjnych. Było mu o tyle łatwiej, że jest pasjonatem historii, szczególnie okresu XIX i XX w. Niejednokrotnie miał okazję podczas lekcji historii prezentować swoją dodatkową wiedzę, więc nie dziwi nas fakt, że udało mu się dojść do etapu wojewódzkiego Konkursu i zdobyć bardzo dobry wynik oraz uzyskać tytuł finalisty. To piękne podsumowanie zainteresowań historycznych Wojtka i jego pracy na lekcjach historii w szkole podstawowej.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole średniej!!!

     

  • Wyniki Konkursu Geograficznego GALILEO uczniów SP Bychlew

     

    Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Galileo

     

     W dniu 5.03.2021r. odbył się  Ogólnopolski Konkurs Geograficzny  GALILEO organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

    W konkursie, który odbył się w formie zdalnej uczestniczyło 14  uczniów z klas 5 - 8 SP w Bychlewie.

     Otrzymaliśmy wyniki konkursu , które z dumą ogłaszamy, ponieważ pięcioro uczniów zostało laureatami z miejscami od 1 – 9 a pozostali – zostali nagrodzeni dyplomami wyróżnienia bądź uznania. A oto lista laureatów oraz uczniów wyróżnionych dyplomami wyróżnienia i uznania:

     

    Imię Nazwisko      Suma punktów   Miejsce    Dyplom/nagroda

    Geografia - kl. 5

    Aniela Kociołek        52p.,   1-sze,   Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
    Martyna Szprync      50p.,  3-cie,     Dyplom laureata, Nagroda książkowa
    Apolonia Buczek       38.,   15-ste    Dyplom wyróżnienia

    Geografia - kl. 6

    Miłosz Gibki               50p., 3-cie,     Dyplom laureata, Nagroda książkowa

    Ksawery Kaszyca      50p., 3-cie,    Dyplom laureata, Nagroda książkowa

    Franciszek Poterała   46 p., 7-dme,   Dyplom laureata
     

    Geografia - kl. 7

    Kacper Rychter           40p.,       13-te,     Dyplom wyróżnienia

    Julia Buczek                 40p.,      13- te,    Dyplom wyróżnienia

    Wiktor Borowiecki     38p.,      15 -te,       Dyplom wyróżnienia

    Franciszek Staliński    32p.,      21-sze,    Dyplom uznania

    Jakub Saktura              31p.,      22-gie,    Dyplom uznania
     

    Geografia - kl. 8

    Aleksandra Fuks         34p.,       19-te,      Dyplom uznania

    Wioletta Wiszowata   29p.,      24 -te,       Dyplom uznania

    Martyna Okraska        22p.,      31-sze,     Dyplom uznania

     

     Wyniki z geografii konkursu ogólnopolskiego naszych wyjątkowych uczniów wraz z  opracowaniem,  wzbogaconym o informacje i analizy, pozwalają  na odniesienie do wyników innych uczestników konkursu w całej Polsce. Pomimo pandemii i pracy zdalnej, poziom  wiedzy i umiejętności geograficznych naszych uczniów i  porównanie go z innymi - wypada naprawdę dobrze i wzbudza ogromną dumę u nauczycieli i dyrekcji szkoły. Cieszymy się, że nasi uczniowie są odważni, chętnie podejmują się nowych wyzwań i każdorazowo wykazują się dobrym poziomem wiedzy
    i umiejętności przedmiotowych oraz interdyscyplinarnych.
    Napawa optymizmem fakt, że w tych trudnych czasach są uczniowie, którym chce się pracować.

    Gratulujemy Uczniom i Rodzicom.

     Pełne opracowanie wyników wraz z dyplomami oraz  nagrodami dla laureatów  szkoła otrzyma  pocztą tradycyjną.

    Poniżej zamieszczamy link do strony www z wynikami konkursu:

    https://www.ces.edu.pl/wyniki/400/26122-400-163051-wyniki.pdf

  • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Budzimy wiosnę".

    W dniu 16 kwietnia zakończył się konkurs fotograficzny "Budzimy wiosnę", udział w nim wzięło 6 osób z klas 1-8. Z trudem przyszło nam wyznaczyć zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były piękne i ukazywały oznaki wiosny...

    1 miejsce - Leon Stępień kl. III

    2 miejsce - Zuzia Paśnik kl.VI b

    3 miejsce - Julia Malinowska kl.III

    Każdy z uczniów otrzymał punkty z zachowania, a dla tych którzy zajęli pierwsze miejsca przewidziana jest nagroda. 

    Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach! :)


    Galeria prac: Prace_konkursowe.doc

  • WYNIKI KONKURSU - OZDOBA WIELKANOCNA


    Świetlica szkolna zorganizowała konkurs  plastyczny, którego tematem była „Ozdoba wielkanocna”.
    Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów  z klas I-VIII.  Dzieci zachwyciły jury swoją inwencją twórczą
    i zaangażowaniem. Przyniesione prace były różnorodne i  starannie  wykonane oraz bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Uczestnicy konkursu zostali ocenieni w dwóch grupach wiekowych. Nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników  zostaną rozdane po powrocie do nauki stacjonarnej.

     

     Klasy IV-VIII:

    I miejsce

    Oliwier Janaszewski (kl. IV a)

     

    II miejsce

    Martyna Okraska  (kl. VIII)

    Pola Rzepecka (kl. V)

     

    III miejsce

    Anita Nowacka (kl. VII a)

    Kacper Rychter (kl. VII b )

     

    Klasy I-III:

    I miejsce

    Jakub Pokora (kl. I b)

    Oliwia Pokora  (kl. I b)

     

    II miejsce

    Julia Gorzkiewicz  (kl. II)

    Julia Malinowska  (kl. III)

     

    III miejsce

    Liliana Gajzler (kl. II)

    Jakub Lewandowski (kl. I b)

     

    Wyróżnienia:

    Stanisław Rychter, Lena Bączyk, Lidia Kaczmarek, Gabriela Subczyńska, Krystyna Placek, Zofia Krzymowska, Maria Tomalczyk, Maria Witczak, Krystian Kaszyca, Ewa Wilczyńska.
     

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! :)

  • Warsztaty wielkanocne

    25 marca, w ramach działań Samorządu Uczniowskiego, zostały zorganizowane warsztaty plastyczne on-line. Prowadzącymi zajęcia były dwie uczennice naszej szkoły – siostry Maria i Weronika Wiśniewskie. Dziewczynki przygotowały ciekawe propozycje dekoracji wielkanocnych. Pojemnik na serwetki - baranek oraz oryginalna winietka z imieniem będą idealnie pasowały na świąteczny stół. Z kolei wiosenna gałązka pięknie ozdobi każde pomieszczenie.

    Serdecznie dziękujemy prowadzącym za bardzo ciekawe warsztaty, a wszystkim uczestnikom za swoją obecność.

  • Dzień Świętego Patryka (St Patrick's Day)

    17 marca obchodzony jest irlandzki Dzień Świętego Patryka (St Patrick's Day). Dlaczego właśnie tego dnia? 17 marca 492 roku zmarł ten święty patron Irlandii pochodzący z Walii. To on doprowadził do ewangelizacji wyspy,założył wiele kościołów,za życia zasłynął wieloma cudami (wg jednej z legend,wypędził z Irlandii węże).

    W klimat tego wspaniałego dnia wprowadziła nas pani Dorota Dorawa - podczas długiej przerwy wysłuchaliśmy porywającej do tańca muzyki irlandzkiej.

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych zajęciach świetlicowych związanych z obchodami tego narodowego święta Irlandii. Ubrani w zielone stroje wysłuchali najważniejszych informacji o biskupie Patryku i obejrzeli zdjęcia pani Małgorzaty Paterek-Styczyńskiej,które powstały podczas jej pobytu na wsypie. Tuż po pokazie zdjęć ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą czapkę irlandzkiego skrzata - I miejsce zajęła Tosia Leder z klasy drugiej - jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

    Panie Anita Pacześ,Ewelina Gajda,Klaudia Walczak,Anna Wójcikowska i Monika Karbowiak zorganizowały dalszą część obchodów Dnia Św.Patryka. W ramach zajęć plastycznych z małych papierowych koniczynek (symbol Irlandii) uczniowie,pod okiem nauczycielek,stworzyli dużą koniczynę,która pięknie ozdobiła naszą świetlicę. Odbyła się też mini-sesja zdjęciowa na tle symboli irlandzkich a następnie pani Ania Wójcikowska zaprezentowała naszym świetliczakom film w języku angielskim.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA im. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W BYCHLEWIE
    Bychlew 13, 95-200 Pabianice

    Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie, tj. Panem Sylwestrem Krawczykiem możliwy jest pod adresem e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl
  • (42) 214 06 91

Galeria zdjęć