155 Pabianicka Gromada Zuchowa „Leśne Duszki”

Gromada powstała w marcu 2016 roku. Zrzesza dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bychlewie
z klas 0-3. Zbiórki odbywają się w każdy piątek w godzinach 15.30 – 16.30. Można nas poznać po przepięknych żółto-zielonych chustach.

Zuchy to najmłodsza grupa harcerzy. Charakterystyczną formą aktywności zuchów jest zabawa w kogoś lub, w coś – realizowana zespołowo przez zdobywanie sprawności oraz podczas zbiórek gromady. Zuchowa zabawa w naturalny sposób kształtuje charakter dziecka i rozwija jego umiejętności. Animatorem zabawy jest wódz zuchowy – drużynowa/drużynowy.

W naszej gromadzie uczymy się samodzielności, pracy w grupie oraz poszanowania dla przyrody. Zdobywamy różne sprawności związane z przyrodą, historią, patriotyzmem i zaradnością życiową. Uczestniczymy również w imprezach organizowanych dla wszystkich pabianickich gromad. W tamtym roku byliśmy na rajdzie zuchowym „Czatabicik”, którego tematyką był Kubuś Puchatek oraz w trzydniowym biwaku. Biwak odbył się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Małeczu koło Tomaszowa Mazowieckiego. Tematyka była związana z różnorodnymi bajkami. Dla wielu zuchów był to pierwszy dłuższy wyjazd bez rodziców. Wrócili jednak szczęśliwi i chętni na kolejne wycieczki. W okresie wiosennym staramy się przebywać jak najwięcej czasu na powietrzu, dlatego czasem zbiórki odbywają się w sobotę rano w lesie. W końcu to naturalne środowisko leśnych duszków ;D

Kadrą gromady są:

Drużynowa – Katarzyna Jachimska – magister archeologii, wieloletnia działaczka harcerska, przyboczna w 55 PDH „ Hades”, członek Hufcowej Komisji Historycznej. Była opiekunem na obozach, biwakach i półkoloniach. Pracowała, a nawet wciąż pracuje z różnymi grupami metodycznymi, jednak najwięcej przyjemności sprawia jej praca z zuchami.

Przyboczny – Adrian Pasternak – uczeń Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Członek 55 PDH „Hades”. Swoją przygodę rozpoczął w pierwszej klasie podstawówki i wciąż ją kontynuuje. Jest bardzo kreatywny, co wykorzystuje w czasie zbiórek z zuchami.

Kadra pomocnicza:

Karolina Kunicka – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach na profilu biologiczno-chemicznym. Przygodę z harcerstwem rozpoczęła po obozie harcerskim w Dwerniku. Jest bardzo ciepłą i miłą osobą. Była kadrą na biwaku zuchowym oraz na obozie harcerskim w Małeczu.

Oliwia Wójcikowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Pabianicach. Dopiero zaczęła pomagać w gromadzie, ale bardzo się stara i jesteśmy zadowoleni z jej działalności.

Kontakt: tel. 609 687 300 – druhna Kasia